ПРЕЛАЗАК НА ОНЛАЈН НАСТАВУ

ПРЕЛАЗАК НА ОНЛАЈН НАСТАВУВЕСТ, 06.01.2022.

Обавештавамо вас да ће се настава, консултације и друге активности од 10.01. до краја наставног дела семестра, 19.01. одржавати онлине због актуелне епидемиолошке ситуације.

Обавештење о нерадним данима у време празника

Обавештење о нерадним данима у време празникаВЕСТ, 28.12.2021.

Обавештавамо вас да се настава, консултације и друге активности на Универзитету, у складу са академским календаром, неће одржавати од 1. до 9. јануара 2022. године, због предстојећих празника.

Први радни дан после празника је понедељак, 10. јануар 2022. године.

Желимо вам срећну и успешну наступајућу 2022. годину и срећне предстојеће празнике!

Испитни рок ЈАНУАР и ФЕБРУАР

Испитни рок ЈАНУАР и ФЕБРУАРВЕСТ, 26.12.2021.

Поштовани студенти,

Јануарски испитни рок биће одржан у периоду од 20.01до 30.01.2022. године.

Пријава испита  за јануарски испитни рок, у износу од 1.000,00 динара по испиту, почиње  27.12.2021. године, а завршава се 12.01.2022. године (са овим датумом новац за пријаву испита мора бити на рачуну студента I iymirena и измирена школарина).

Aлeксaндaр Прњaт у збoрнику СAНУ Лeпo и ружнo

Aлeксaндaр Прњaт у збoрнику СAНУ Лeпo и ружнoВЕСТ, 20.12.2021.

Др Aлeксaндру Прњaту, рeдoвнoм прoфeсoру Aлфa БК Унивeрзитeтa, упрaвo je oбjaвљeн рaд у збoрнику Лeпo и ружнo, чиjи су издaвaчи СAНУ, Oгрaнaк Српскe aкaдeмиja нaукa и умeтнoсти у Нишу и Фaкултeт умeтнoсти у Нишу. Нaзив рaдa je ,,Moрaлнo исхoдиштe Eкoвe рeкoнструкциje ружнoћe у зaпaднoj култури“.

Најава Зимске едукативне радионице за ученике средњих школа

Најава Зимске едукативне радионице за ученике средњих школаВЕСТ, 08.12.2021.

Алфа БК Универзитет позива све заинтересоване ученике 3. и 4. разреда средњих школа да се пријаве за бесплатно учешће у „online“ Зимској едукативној радионици. Радионица је организована са циљем да се ученицима омогући стицање вештина и савладавање нових знања из области:дигиталног маркетинга, управљања друштвеним мрежама у пословне сврхе, предузетништва, руковођења савременим организацијама, управљања односима са јавношћу и креирања позитивног пословног окружења.

Алфа БК Универзитет на међународној конференцији у Русији

Алфа БК Универзитет на међународној конференцији у РусијиВЕСТ, 08.12.2021.

Научно-стручни скуп и потписивање Споразума о сарадњи у Новосибирску.

Рођендан Факултета за стране језике

Рођендан Факултета за стране језикеВЕСТ, 06.12.2021.

Обележено шеснаест година постојања првог приватног факултета за филологију у земљи

Алфа БК Универзитет у пројектима Асоцијације за канадске студије у Централној ЕвропиВЕСТ, 06.12.2021.

Факултет за стране језике на научном догађају о канадској нобеловки Алис Манро

Одржано предавање у гимназији „Патријарх Павле“

Одржано предавање у гимназији „Патријарх Павле“ВЕСТ, 30.11.2021.

У оквиру вишегодишње сарадње професора са гимназијом „Патријарх Павле“, данас је одржано предавање под називом: „Како управљати конфликтима“.

Сарадња Алфа БК Универзитета и Универзитета у Валенсији

Сарадња Алфа БК Универзитета и Универзитета у ВаленсијиВЕСТ, 27.11.2021.

Докторандкиња са високообразовне установе из Шпаније на студијском боравку на Факултету за стране језике.

Александар Прњат на конференцији САНУ

Александар Прњат на конференцији САНУВЕСТ, 27.11.2021.

Александар Прњат, професор Алфа БК Универзитета, учествовао је на научном симпозијуму Чулност и култура у организацији Српске академије наука и уметности, Огранку САНУ у Нишу и Академије уметности у Нишу.

Одржано предавање у Трговачкој школи

Одржано предавање у Трговачкој школиВЕСТ, 24.11.2021.

У свечаној сали Трговачке школе у Београду одржано је предавање ученицима завршног разреда на тему Развој каријере. Предавање је матурантима одржао проф. др Владимир Џамић, проректор за наставу и студентски стандард Алфа БК Универзитета, заједно са проф. др Бобаном Берјан Бачваревић, проректорком за финансије и унутрашњу организацију.

Предавање је одржано у духу традиционалне и вишегодишње сарадње Универзитета са овом школом.

Конференција универзитета Србије објављује јавни позив за чланство у НСВО и УО НАТВЕСТ, 19.11.2021.

Текстове јавних позива можете погледати на следећим линковима:

Потписан споразум о сарадњи са Седмом београдском гимназијом

Потписан споразум о сарадњи са Седмом београдском гимназијомВЕСТ, 18.11.2021.

У просторијама Алфа БК Универзитета данас је потписан споразум о сарадњи са Седмом београдском гимназијом. Овим  споразумом се успоставља сарадња у области образовања ученика, студената и наставника, као и организовања едукативних радионица, стручне праксе и истраживања у области образовања и васпитања.

Сарадња са Државним педагошким универзитетом у Уљановску

Сарадња са Државним педагошким универзитетом у УљановскуВЕСТ, 16.11.2021.

Договори са престижном високообразовном институцијом у Русији.

Алфа БК Универзитет на вебинару Државног универзитета у Новосибирску

Алфа БК Универзитет на вебинару Државног универзитета у НовосибирскуВЕСТ, 16.11.2021.

Учествовање наших представника на онлајн научној манифестацији Scientific Cafe

Алфа БК Универзитету додељена Еразмус повеља

Алфа БК Универзитету додељена Еразмус повељаВЕСТ, 11.11.2021.

Међународно признање за нашу образовну установу.

Сарадња Алфа БК универзитета са “Alliance Medica Capital”

Сарадња Алфа БК универзитета са “Alliance Medica Capital”ВЕСТ, 11.11.2021.

Разговори у вези са пројектима о вештачкој интелигенцији при европским фондовима.

Државни празник - Дан примирја у Првом светском рату

Државни празник - Дан примирја у Првом светском ратуВЕСТ, 09.11.2021.

Поштовани,

Обавештавамо Вас да је поводом државног празника Дана примирја у Првом светском рату,  четвртак, 11. новембар 2021. године, нерадни дан.

Едукативна радионица у сарадњи са наставним кадром Државног универзитета у АризониВЕСТ, 03.11.2021.

Предавање и разговори на тему интеркултуралног развоја наставника енглеског језика на Факултету за стране језике.